Sekcijas sēde VPP EKOSOC-LV foruma "Gudra izaugsme. Izaicinājumi un risinājumi" ietvarā

2016.gada  3.novembrī Latvijas Universitātē (LU) norisinājās valsts pētījumu programmas „Tautsaimniecības transformācija, gudra izaugsme, pārvaldība un tiesiskais ietvars valsts un sabiedrības ilgtspējīgai attīstībai - jaunas pieejas ilgtspējīgas zināšanu sabiedrības veidošanai  EKOSOC-LV" forums "Gudra izaugsme. Izaicinājumi un risinājumi", kas tika realizēts gan kā tās vadošo speciālistu pārskats par galvenajiem pētniecības virzieniem, gan arī kā publiska apspriede par darba rezultātiem, kas sasniegti kopš programmas uzsākšanas 2014. gadā. Foruma otrajā dienā, 4. novembrī,  dienā darbs turpinājās programmas projektu vadītāju pārstāvētajās augstskolās Rīgā un Valmierā, jau detalizēti un padziļināti aplūkojot katrā projektā pētītās tēmas un to savstarpējo korelāciju. LU Juridiskās fakultātes konferenču zālē norisinājās foruma sekcija "Tautsaimniecības publiski - tiesiskais ietvars – aktuāli problēmjautājumi un to iespējamie risinājumi". Sekcijas darbu vadīja Juridiskās fakultātes profesore Ārija Meikališa, bet referēja projektā iesaistītie fakultātes docētāji un doktoranti nolasīja šādus referātus:
  • Anita Rodiņa, Dr.iur., asoc. prof.
    Satversmes tiesai 20: Satversmes tiesas nozīme un loma tautsaimniecības attīstībā
  • Edvīns Danovskis, Dr. iur., doc.
    Sodu tiesību principu nozīme administratīvajā procesā
  • Vadims Mantrovs, Dr.iur., doc.
    Tradicionālo kvalitatīvo produktu aizsardzības formas un to pielietojums Latvijā
  • Ārija Meikališa, Dr.iur., prof.
    Kriminālprocesa termiņu saprātīgums kā procesuālās ekonomijas izpausme
  • Gunārs Kūtris, Mg.iur., lekt.
    Valsts mantisko interešu aizsardzības risinājumi kriminālprocesā
  • Kristīne Strada-Rozenberga, Dr.iur., prof.
    Mantisko jautājumu risinājums kā izaicinājums taisnīgam procesam
  • Jekaterina Makurina, Mg.iur., Juridiskās fakultātes doktorante
    Aresta uzlikšanas mantai reglamentācijas izpausme un specifika ar tautsainiecības nozari saistītajos kriminālprocesos
  • Jānis Maizītis, Mg.iur., vieslekt.
    Vai kriminālprocess var veicināt tautsaimniecības attīstību?