Sekcijas sēde Latvijas Universitātes 74.konferences ietvaros

Latvijas Universitātes (LU) 74.konferences ietvaros, 2016.gada februārī, norisinājās darbs un priekšlasījumi arī tiesību zinātnē. Notika ārvalstu investīciju tiesiskajiem aspektiem veltīta plenārsēde  un 8 dažādas sekciju sēdes, kuru ietvarā LU Juridiskās fakultātes mācībspēki, absolventi un citi, dažādu tiesību nozaru eksperti kopumā nolasīja 83 referātus.  Sekcijas "Mantisko jautājumu publiski - tiesiskās reglamentācijas aktuālā problemātika" sēde norisinājās valsts pētījumu programmas projekta "Ilgtspējīga tautsaimniecības transformācijas tiesiskā ietvara efektivitātes paaugstināšanas modeļa izstrāde" ietvaros. Tika nolasīti referāti:
  • A. Rodiņa, Pagaidu noregulējums versus nenoregulēts procesuāls jautājums Satversmes tiesas procesā
  • G. Kūtris, Speciālās konfiskācijas aktualitātes kriminālprocesā
  • K. Strada-Rozenberga, Mantisko jautājumu pierādīšana un tās aktualitātes kriminālprocesā
  • J. Maizītis, Juridiska persona un piespiedu ietekmēšanas līdzekļi kriminālprocesā
  • E. Danovskis, Tiesu prakse lietās par juridiskas personas administratīvo atbildību
  • Ā. Meikališa, Mantiskie preventīvie piespiedu līdzekļi kriminālprocesā – atsevišķi piemērošanas problēmjautājumi
  • J. Makurina, Aresta uzlikšanas mantai publiski tiesiskās reglamentācijas īpatnības, aktuālā problemātika un sasaiste ar privāttiesisko reglamentāciju
  • V. Mantrovs, Regresa prasības regulējums apdrošināšanas tiesībās Latvijā
Sekcijas dalībnieku zinātniskie raksti izdoti anonīmi recenzētā rakstu krājumā Pieejams sekcijas sēdes videoieraksts: